Trezorové zámky

Trezorové zámky

29. 5. 2012, 12:09

Tak jako se postupem času měnily trezory, tak se také měnily trezorové zamykací mechanismy. Trezorové zámky se v dnešní době dělí do tří základních skupin. Jednou skupinou jsou mechanické klíčové zámky. Druhou skupinu tvoří mechanické kombinační zámky a poslední jsou elektronické zámky.

Trezorové zámky

Klíčové zámky patří standardně ke každé základní výbavě trezoru. Klíčové zámky nejsou bohužel tak komfortní jako ostatní dva typy zavíracích systémů trezorů. Mechanické kombinační zámky jsou tvořeny kruhovým číselníkem. Elektronické zámky jsou nejpohodlnější a jsou také poněkud dražší. Číselná k'od bývá převážně šestimístný. Elektronické zámky se napájejí bateriemi.Trezory Key

Trezorové zámky mechanické

Mechanické kombinační trezorové číselné zámky jsou velice populární a nenajdeme na jejich systému jedinou nevýhodu. Jsou vyhledávány hlavně kvůli cenové dostupnosti. Další velkou předností je, že se nemusejí nosit a opatrovat žádné klíče. Stačí si pouze zapamatovat patřičné kombinace čísel a následně je zadat na číselníku. Otevírání je snadné a nezabere mnoho času. Provedení zadávacích růžic může mít mnoho variant. Základní a standardní provedení je nejžádanější. Originální zlaté provedení je další množnou variantou. Částečně krytá číselnice slouží k ukrytí a utajení čísel.

Speciální trezorové zámky

Existuje množství kombinačních zámků a někteří výrobci vytvořili vlastní kombinační zámky. Historické trezory jsou jasným důkazem o vývoji trezorových zámků. Někde se můžeme setkat se slovy nebo křížky. Dále také byly symbolem kolečko nebo trojúhelník.Trezory Key

Čtyřkotoučové trezorové zámky

Tento typ zámků není tak obvyklý a žádaný. Setkáváme se s tímto systémem otevírání u vyšších tříd. Zadávání čtyř dvoučíslí je sice náročnější, ale na druhé straně také bezpečnější.

Trezorové zámky

Trezorový zámek je jednou z nejpodstatnějších součástí každého trezoru. Bezpečnost trezoru v prvé řadě zajišťuje kvalitní a spolehlivý trezorový otevírací systém. Drahý trezor bez spolehlivého a kvalitního zamykacího systému je pouze okrasou. Při koupi nového trezoru se vždy informujte o nejvhodnějším zavíracím systému pro váš trezor.Screen trezory-key.czVíce informací na téma Trezory naleznete na stránkách společnosti Key Nonstop.
Zobrazení: 161125 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1