Trezor do zdi
3. 10. 2012, 13:19
Možná si myslíte, že doma nemáte nic cenného a že tedy nemáte důvod něco schovávat do trezoru. Ale podívejte se pořádně - nejspíš najdete pár věcí, které by bylo lépe uschovat.
Trezor do zdi
Trezor do zdi je bezesporu jedna z nejbezepečnějších možností, jak ukrýt věci. A to nejen před zloději, ale dokonce před katastrofami, jako je např. požár. Navíc jeho dobré umístění - za obrazem či v zadní části skříně, zvyšuje pravděpodobnost, že ho nikdo ani neobjeví.
Proč jsou trezory bezpečné:
Trezory mají pevné dveře, které jsou opatřeny speciálním zámkem, často motýlkovým dvouzápadovým zámkem. Tento základní zámek může být ještě doplněn dalším zámkem, mechanickým nebo elektronickým. Tyto zámky se používají i samostatně. Mechanický zámek má podobu otočného kolečka, pomocí střídavého otáčení se nastaví bezpečnostní kód. Elektronický zámek má dvanáct tlačítek, bezpečnostní kód se jednoduše vyťuká.
Trezory do zdi se zapouští do různé hloubky podle typu trezoru. Aby se zabránilo možnému vypáčení jsou dveře trezorů opatřeny třístranným rozjížděcím mechanismem. Podle hloubky zapuštění a zabudovaných zámků se trezory do zdi dělí do dvou bezpečnostních skupin na I. a II. bezpečnostní třídu, používají se také názvy podle možnosti uložení listin na "tajné" a "přísně tajné".
Druhy trezorů:
I když jsou trezory do zdi z hlediska bezpečnosti dobrou volbou, je nejlépe o nich přemýšlet při stavbě či rekonstrukci bytu. Jestliže jste byt právě zrekonstruovali a chcete se vyhnout dalšímu vrtání, pak si můžete pořídit trezory či sejfy nábytkové, tedy zabudované do nábytku. Rozdíl mezi trezory a sejfy je ten, že trezory musí být certifikované. Nejjednodušší úschovnou je tzv. přenosná pokladna, ovšem její bezpečnost ve srovnání s trezory je menší. Specifickou skupinou jsou speciální trezory např. na zbraně.

Více informací na téma Trezory naleznete na stránkách společnosti Key Nonstop.